Právě se nacházíte: Elektromagnetické pole

Elektromagnetické pole

Vliv mobilních telefonů,Wi-fi, signálu GPS, elektromagnetického pole, bioinfluentního pole, ať to nazveme jakkoliv, je třeba o tom vědět a negativní působení v rámci možností těchto příbuzných vlivů eliminovat.

Velmi často se setkávám s tím, že lidé neví co to je, dokonce mnohdy ani prodavači specializovaných obchodů s mobilními telefony. Záření mobilních telefonů - jedná se o energii, kterou mobilní telefon potřebuje k tomu, aby vůbec k nějaké komunikaci mohlo dojít. Jak s tímto problémem pracovat? Nejprve je třeba konstatovat, že to problém je a to v globálním měřítku, protože toto záření má přímý vliv na naše zdraví. Snižuje imunitu již po několika vteřinách hovoru. Při dlouhodobém užívání mobilního telefonu, což můžeme s klidným svědomím říci (všichni jsme dlouhodobí uživatelé) velmi markantně podporuje rakovinu, leukemii a poruchy snad všeho co si jen dokážeme představit. Základní projevy při krátkodobém užívání jsou bolest hlavy, únava, nesoustředěnost a další. Při běžném provozu to nestačíme vnímat, nebo to jednoduše přehlížíme. Čím více a čím déle voláme, tím je to horší.

Jak je to možné, když to nikde nepíšou? Píšou, ale kulantně. Hodnota vypovídající o záření se nazývá SAR a je v návodu k použití každého telefonu.

Jedná se o specifickou míru absorpce (z anglického Specific Absorption Rate, specifická míra pohlcení). Ta vyjadřuje, kolik z elektromagnetického záření pohltí lidská hlava. Podle evropské a od 1. ledna 2013 i české normy nesmí záření přesáhnout 2 W/kg živé tkáně. V USA platí trochu přísnější limit 1,6 W/kg. Přesto jsou tyto limity velmi benevolentní a nedostačující jak sami vidíme v praxi. SAR bylo specifikováno v kmitočtovém rozsahu 10 MHz až 10 Ghz, což postihuje všechny používané radiotelefonní systémy jako GSM nebo UMTS i Bluetooth. SAR hodnoty jsou průměrné hodnoty z 6 minutového období vystavení RF záření. Toto období odráží skutečnost, že právě tak dlouho trvá zvýšení teploty těla během vystavení RF polím. To znamená, že vystavení vyšším hodnotám SAR překračující limity, může být akceptováno po krátké období, pokud časová závislost průměrné hodnoty SAR za libovolné šesti-minutové období je vždy pod úrovní základního omezení. Připravuje se však jejich celosvětové sjednocení. Množství záření záleží zejména na výkonu telefonu, na vlnové frekvenci, na prostředí, jímž vlny procházejí, i na umístění antény.

Uvedený údaj pouze informuje kolik energie při použití přístroje je vyzářeno na jednotku váhy. Číslo je to nic neříkající a pod tím je napsáno, že norma je vyšší ( vyčísleno), je tedy vše v naprostém pořádku. Jenže kdo volá šest minut denně?  Zkuste si čas volání denně spočítat a ještě se zamyslet jak rychle za sebou voláme.

SAR je hlavní kriterium, podle kterého nový telefon vybíráme. O tom svědčí celosvětový trend. Nejhůře je na tom asi NOKIA, IPhone a Blackberry, kteří mají v drtivé většině modelů záření SAR hodně přes 1 W/m2. Ostatní výrobci kromě LG, HTC a Samsung mají mezi 0.7-1. Jednoznačně nejlépe lépe je na tom LG  s hodnotami cca 0.22-0,6 W/m2. Bohužel je třeba kontrolovat každý telefon individuálně, protože tyto hodnoty se velmi liší model od modelu. Nejlepší modely z pohledu záření od LG je LG G3 , od Samsungu jsou Galaxy S4, Galaxy ACE 2 i8160, Samsung Galaxy S Duos S7562, ULTRA S, OMNIA II, od HTC snad jen HTC Legend. Celkový přehled je na internetu.

Asi úplně nejhorší jsou levnější telefony s logem operátora, u těch SAR běžně převyšuje hodnotu 1. Hodnota SAR je většinou věrohodně uvedena u každého modelu výrobce na serveru http://www.sardatabase.com/, www.gsmarena.com, nebo při zadání do vyhledávače  „ hodnota SAR model telefonu“ při troše štěstí by měl být výsledek uspokojivý. Rozlišují se hodnoty v USA a Evropě, hodně se od sebe liší. Ve světě je trend se řídit při nákupu telefonu především tímto údajem. Volání telefonem s nízkou a vysokou hodnotou záření je opravdu velký rozdíl a jste-li podnikatelé, můžete si několikanásobně prodloužit život, nebo alespoň oddálit nějakou vážnou chorobu. Každý laik je schopen po pěti minutách volání ucítit doslova „ ve vlastní hlavě“ rozdíl opravdu zásadní.

Náš organizmus se při běžném pracovním dni vůbec nestihne regenerovat, protože dostává takové bomby vysokofrekvenčního záření, že to nezvládne a když ne od nás, tak od našich kolegů, protože kritická vzdálenost záření telefonu je do 10 metrů. Je tedy docela jedno jestli voláte vy, nebo kolega ve vzdálenosti do 10 metrů a to nemluvím o autobusech, školách atd.

Obdobně se chová i navigace GPS. Laicky řečeno na sebe nasměrujete satelit a ten Vás následně pokorně griluje do té doby, než Vaší GPS navigaci opět vypnete. Pokud se budete trochu soustředit, budete cítit rozdíl před zapnutím a po zapnutí ( resp. po nalezení signálu a spojení se satelitem - satelity. GPS navigace je ve spojení vždy alespoň se třemi satelity )

Je třeba popsat následující: při jízdě autem, autobusem, nebo ve většině budov z ocelových profilů se záření odráží zpět. Následně až o 30 % větší množství se absorbuje do našeho těla. Velmi varující je telefonování budoucích maminek, nebo maminek s kočárkem, přímo tak ovlivňují osud svých dětí. Trpíte alergiemi, migrénami, sníženou imunitou, častými „chřipkami“ a dalšími neduhami ? Jak často voláte a co jíte ? Existuje pevná linka a živá strava, zkuste to měsíc a uvidíte co dál, tělo vám samo řekne, co si  vybralo. Nezapomeňte, že chuť  a nutkání smyslů v jakémkoliv směru bude vždy jen chutí, nic víc.

Jak s tím pracovat ? V každém případě je dobré omezit volání na minimum. Používejte handsfree - pouze drátová sluchátka s mikrofonem. Pokud používáte handsfree sadu bezdrátovou, máte mikrovlnku přímo na hlavě. Jste grilováni za živa s dobrým pocitem, že konečně nemusíte držet ten výplod moderní techniky v ruce.  Při volání mějte telefon co nejdále od těla. Existuje takzvaný bioprotector, používá se také destička z nerostu jménem šungit ( www.sungit.cz), variant je více, žádný však nechrání zcela. Je to velice praktická pomůcka do života s mobilem u pasu.

Vypínejte, nebo raději vůbec nezapínejte internet, wifi ani bluetooth. Pokud s ním musíte pracovat, snažte se dobu omezit na minimum a ihned jej po ukončení přenosu dat vypněte. Toto záření je podstatně vyšší - intenzivnější, než běžné volání. Telefon průběžně sám bez vašeho vědomí posílá informace o poloze, aktualizuje programy, zprávy, ulice, dostupnost potravin v okolních obchodech, facebook, a mnoho  a mnoho naprosto zbytečných drobností kolem. Jste vlastně poctivě grilováni i když si myslíte, že tolik zase ne. Dotáhli jsme to daleko, že ? Možná, že mobilní telefon vymyslel nějaký šikovný majitel farmaceutického koncernu, nebo jeho kamarád, kdo ví ... Třeba to byl jen dárek k narozeninám ke zvýšení HDP. :-) Takových vtipů je kolem nás v dnešní době mnoho, resp. ...samé vtipy všude kolem. Otázka je, kdo se baví a na čí úkor. 

Vlivem mobilních telefonů na energetický stav našeho těla se zabýval například i Prof. Korotkov. Jeho tým měřil energetické pole dvou skupin dobrovolníků – všichni měli mobil u hlavy, někteří zapnutý, jiní vypnutý. Byl zjištěn významný rozdíl mezi oběma skupinami, ale i mezi konkrétními jednotlivci. 10% sledovaných osob reagovalo na záření z mobilu velmi citlivě. U všech „dopad“ 10minutového rozhovoru přetrvával další půlhodinu až hodinu. Korotkov za účelem snížení tohoto efektu doporučuje používat modernější typ přístroje, protože emituje méně záření a používá vyšší, méně škodlivou frekvenci. Každopádně se vyplatí používat handsfree a uchovávat mobil mimo tělo (pro ženy ideálně v kabelce), nebo alespoň mimo důležité orgány. Mobil nejen že nepatří k hlavě, ale ani do náprsní kapsy!

Věřte, nevěřte, taková věc jako wifi, mobilní telefon, bluetooth, notebook na klíně a podobné vymoženosti vám bezproblémů při troše investovaného času dokonale znemožní, nebo velmi ztíží přechod na pránickou stravu. No dobrá, vítej techniko !

Další zajímavou kapitolou, ačkoliv v porovnání s telefony, naprosto zanedbatelnou jsou „prodlužky“, koaxiální kabely a kabely vůbec v našich domácnostech a hlavně v kancelářích pečlivě smotané do klubíčka a obvykle zrovna pod naším pracovním stolem tam co sedíme. Během pracovního procesu různě proplétáme nohy všemi směry skrz ně a víte sami.. . To je potom jako s telefony, akorát na jiné frekvenci, ale síla se někdy povede slušná. Záleží jaký kabel je zrovna v tom daném klubíčku. Poctivě namotaný koaxiální kabel vydá i za několik telefonů najednou.

Co s tím? Délka každého kabelu by měla být jen taková jaká je potřeba a kabel by měl být natažený a netvořit smyčku.Pokud to jede jinak a musí zůstat dlouhý, netvořte smyčku, ale veďte jej tam a zpět na nějakém úseku, kde to nikomu nevadí, nejlépe za skříní, nebo v prostoru kde se nikdo nezdržuje, určitě ne za postelí. Kolem postele, meditačního místa a potravin by žádné kabely vést neměly. Přesto máte chuchvalec kabelů pod vlastním stolem? Vezměte alobal a zabalte je všechny. Eliminace negativního záření se ještě násobně zlepší, když uzemníme alobal nejlépe na středový kolík zásuvky, nebo jakkoliv na zemní potenciál. Veškeré rozvaděče jsem osobně provedl plechové, pokud to již nejde a máte zrovna nějaký rozvaděč z druhé strany zdi za Vámi, také pod něj můžete dát alobal. Nezapomeňte uzemnit! Stejný problém vzniká u každého elektrospotřebiče, především pokud má transformátor, nejčastěji dobíječka mobilního telefonu u postele apod.

Elektromagnetické pole takového rozvaděče při zapnutých spotřebičích může být i několik metrů. Elektronikou a takovým drobným výzkumem se zabývám dlouhodobě a zmíněná problematika je z mého mnohaletého pozorování tak závažná, že je třeba na ní tímto veřejně poukázat. Za další příspěvky budu moc rád. Nikomu z komerčního sektoru nejde o naše zdraví. Jde opravdu jen o vydělané peníze, hlavně když to nějak projde, aby se to dalo prodat. Je to však na úkor kvality našeho života. Jediný kdo je schopen to změnit jsme my teď. Stačí říci „ já to nepotřebuji“, nebo „ od teď to dělám jinak“ a je to. Je toho mnohem více, ale elektromagnetické a další záření je třeba vést v patrnosti právě v souvislosti s pránickou stravou. Pokud omezíme maximum rušivých vlivů, zvýšíme pravděpodobnost úspěchu a to přece chceme.

Zajímavý publikovaný odkaz o působení:

Milan Hein.pdf

http://cestyksobe.cz/ing-milan-hein-biopole-versus-mobilni-telefony/239

http://inner-light.ning.com/profiles/blogs/otrava-mobilnimi-telefony-clanek-je-urcen-k-dalsimu-sireni

http://radioelektromikrovlny.blogspot.cz/  

https://www.youtube.com/watch?v=s9O6UvauGTo


Přihlásit se